اخبار

فراخوان چهارمین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی منتشر شد

فراخوان چهارمین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی منتشر شد
فراخوان چهارمین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی از مجموعه برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این مطلب گفت: همزمان با ایام دهه کرامت و به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی(شاهچراغ)(ع) ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چهارمین جشنواره سراسری آواها و نواهای رضوی را برگزار می کند.

وی اهداف این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع)، تجلیل از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی و همچنین تولید و نشرآواها و نواهای مذهبی در حوزه فرهنگ رضوی عنوان کرد.

جاودانی درباره بخش های مختلف جشنواره گفت: این جشنواره در دوره چهارم برگزاری با تأکید بر موسیقی آوازی در ٢ بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خاطر نشان کرد: در بخش رقابتی ، آواهای رضوی شامل مولودی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، منظومه خوانی، ثنا و نیایش، مناجات خوانی، منقبت خوانی، چاوشی خوانی، پیشخوانی های تعزیه، موسیقی آوازی و... و نواهای رضوی شامل همنوازیِ ساز و آواز در تمامی حوزه های موسیقی ایرانی( اقوام- ردیف دستگاهی) می باشد و الزاماً می بایست با کلام همراه باشد.

وی درباره بخش غیررقابتی گفت: در بخش مرور آثار تولید شده (تجلیل از هنرمندان و اساتید(دستاوردهای هنرمندان و ذاکران فرهنگ رضوی توسط هیئت داوران جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفته و از هنرمندان برجسته ای که در این زمینه تولیدات هنری فاخری داشته باشند تجلیل خواهد شد. همچنین در بخش مللاجرای موسیقی با دعوت از گروه های موسیقی از کشورهای حوزه ی جغرافیای فرهنگیِ ایران به صورت گروه نوازی و تکنوازی با محوریت حضرت امام رضا علیه السلام انجام می گیرد.

وی با اشاره به شرایط و مقررات شرکت در جشنواره عنوان کرد:  شرکت کنندگان فقط می توانند در یکی از بخش های جشنواره شرکت کنند، نوآوری در محتوای آثار ارسالی مورد تأکید است، آثار شرکت کنندگان باید در جشنواره های مشابه منطقه ای و ملی شرکت حائز رتبه نشده باشد، حداقل تعداد اعضای گروه ها در بخش های گروهی باید دو نفر و حداکثر ٦ نفر باشد.

وی، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را ٣٠ خردادماه ٩٨ و زمان برگزاری جشنواره را همزمان با دهه کرامت از ١٣ تا ١٥ تیر ماه ٩٨ اعلام کرد و افزود: شرکت کنندگان می بایست پس از ثبت نام در پرتال جشنواره به آدرس Tehran.shamstoos.irو دریافت کد رهگیری مدارک مورد نیاز را به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران- خ کریمحان- خیابان نجات اللهی شمالی- کوچه زبرجد- معاونت هنری سینمایی- دبیرخانه جشنواره آواها و نواهای رضوی ارسال کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.