اخبار

احمد صدری: جشنواره آواها و نواهای رضوی، رویدادی در جهت حمایت و گسترش موسیقی آئینی است.

احمد صدری: جشنواره آواها  و نواهای رضوی، رویدادی در جهت حمایت و گسترش موسیقی آئینی است.
جشنواره آواها و نواهای رضوی بعد از چهار دوره به رویدادی در جهت حمایت و گسترش موسیقی آئینی تبدیل شده است.

به گزارش ستاد خبری و اطلاع رسانی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی؛ احمد صدری دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با اعلام این مطلب گفت:  از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره آواها و نواها ی رضوی اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، حمایت از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار موسیقایی رضوی ، تولید و نشر آواها و نواها در حوزه فرهنگ رضوی می باشد که این رویداد موسیقایی در کنار سایر رویدادهای مشابهی چون جشنواره موسیقی نواحی به بستری برای تولید و حمایت از هنر آئینی تبدیل گردیده است.

 این پژوهشگر موسیقی افزود: با توجه به تأثیرگذاری هنر موسیقی و نقش و جایگاه آن در جامعه کنونی و اقبال عمومی نسبت به این هنر والا، با حمایت و جذب هنرمندان و تولیدات موسیقایی با موضوع امام رضا علیه السلام می توان آثار جدید و ارزشمندی را در سطح جامعه معرفی و نشر داد و از این طریق به انتقال و گسترش مفاهیم و ارزش های اعتقادی و آیینی در میان عموم مردم به ویژه نسل جوان همت گمارد.

وی ادامه داد: ارادت به امام رضا (ع) در موسیقی ایرانی خصوصاً در میان اقوام مختلف ایران به صورت های مختلف آوازی ، ساز و آواز مانند مولودی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، منظومه خوانی، ثنا و نیایش، مناجات خوانی، منقبت خوانی، چاوشی خوانی، پیشخوانی های تعزیه، در تمام مناطق ایران از جمله ؛ در موسیقی خراسان ، آذربایجان، کردستان، لرستان، استان های شمالی و جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و...... ظهور و بروز یافته است.

دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی گفت: بر همین مبنا، چهارمین دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی با تصمیم شورای سیاستگزاری جشنواره بر محور موسیقی آوازی قوام یافت و هنرمندان سراسر کشور می توانند آثار خود را در این سبک های آوازی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی ابراز امیدواری  کرد: این جشنواره بتواند در مسیر پیش رو با بهره مندی از پتانسیل ها و  قابلیت های مناسب  هنری و موسیقایی و برخورداری از منابع مفید در سطح ملی گام های ارزنده ای در توسعه موسیقی آئینی و فرهنگ رضوی بردارد .

وی بر حمایت از هنرمندان و تولید آثار موسیقایی در حوزه رضوی تأکید کرد و گفت: آثار برگزیده ی این جشنواره باید با حمایت متولیان امر به صورت حرفه ای ثبت و ضبط شود و برای استفاده عموم ارائه گردد.

  دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را 30 خرداد 98 و زمان برگزاری جشنواره را همزمان با دهه کرامت از 13 تا 15 تیر ماه اعلام کرد و از کلیه هنرمندان سراسر کشور دعوت کرد برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از جزئیات فراخوان به سایت Tehran.shamstoos.ir مراجعه نمایند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.