اخبار

حضور گسترده هنرمندان موسیقی داخل و خارج کشور در چهارمین جشنواره بین المللی آواها و نواهای رضوی

حضور گسترده هنرمندان موسیقی داخل و خارج کشور  در چهارمین جشنواره بین المللی آواها و نواهای رضوی
جشنواره آواها و نواهای رضوی در چهارمین سال برگزاری شاهد حضور هنرمندان و اهالی موسیقی از داخل و خارج کشور خواهد بود.

 احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر گفت: جشنواره آواها و نواهای رضوی در چهارمین سال برگزاری با استقبال  هنرمندان و اهالی موسیقی مواجه شده است که این نشان از علاقمندی و ابراز ارادت جامعه هنری و هنرمندان عرصه موسیقی به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است .

وی در ادامه گفت: در این دوره از جشنواره با توجه به برنامه ریزی های مدون و زمانبندی مناسب و با اطلاع رسانی های فراگیر و جامع در سطح کشور شاهد تنوع آثار هنری از سراسر کشور بودیم به طوری که هنرمندان غالب استان های کشور در این دوره حضور دارند.

جاودانی افزود: شرکت کنندگان در این دوره در بخش های  رقابتی شامل: آواهای رضوی در حوزه های مولودی خوانی، منقبت خوانی، جاوشی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، منظومه خوانی، ثنا و نیایش،  مناجات خوانی، پیش خوانی های تعزیه، موسیقی آوازی در تمامی حوزه های موسیقی ایرانی(ردیف دستگاهی، مقامی) و نواهای رضوی در حوزه های همنوازی ساز و آواز در تمامی حوزه های موسیقی ایرانی(ردیف دستگاهی، مقامی) شرکت می نمایند.

وی ادامه داد: بخش غیر رقابتی جشنواره نیز شامل: مرور آثار تولید شده در حوزه رضوی، تجلیل از هنرمندان و ذاکران رضوی و بخش ملل می باشد.

دبیر چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی همچنین از حضور هنرمندان خارجی از کشورهایی مانند قزاقستان، افغانستان،ترکیه، آذربایجان و پاکستان خبرداد و گفت: بخش موسیقی ملل این جشنواره برای سومین سال پیاپی با دعوت از هنرمندان سایر کشورها که در حوزه رضوی تولید اثر نموده اند به ارائه و معرفی آثار موسیقایی در سطح بین المللی می پردازد. 

ایشان از حضور داوران برجسته و کارشناسان با سابقه حوزه موسیقی در چهارمین دوره این جشنواره خبر داد و افزود : شورای سیاستگزاری و داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می شود متشکل از:  احمد صدری، حسام الدین سراج، شهرام صارمی ، مهیار شادروان، هوشنگ جاوید، قاسم رفعتی و جهانگیر نصری اشرفی می باشد که مسئولیت سیاستگزاری و انتخاب آثار برتر را به عهده دارند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این دوره از جشنواره شاهد اثرات ممتاز و ارزشمند فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف موسیقی و در راستای توسعه فرهنگ و معارف اسلامی به ویژه معارف رضوی در استان تهران باشیم.

استان تهران در ایام دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ تیر ماه ۹۸ میزبان برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از سری برنامه های هفدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  خواهد بود.

شایان ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ۳۰ خرداد ماه است و ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به نشانی tehran.shamstoos.ir صورت می پذیرد.

۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.