اخبار

اختتامیه چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی برگزار شد

اختتامیه چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی برگزار شد
در آیین پایانی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از 26 گروه موسیقی و چاوش خوان تجلیل شد.

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی عصر روز شنبه پانزدهم تیرماه با معرفی برگزیدگان این دوره در تالار وحدت تهران برگزار شد. این چهارمین دوره از جشنواره مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) بوده که با هدف ترویج، تعمیق و گسترش فرهنگ منور رضوی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و در سطح ملی و بین المللی برگزار شد.

احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ابتدای این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی توضیح داد: همراهی مردم شریف استان تهران با هنرمندان حاضر در جشنواره، جای قدردانی ویژه دارد. البته در این راه همراهی معاون هنری وزیر ارشاد، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن موسیقی، مدیرعامل خانه موسیقی، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نکته حائز اهمیتی بود که لازم است در اینجا تشکر ویژه‌ای از این عزیزان داشته باشم.

 

وی ضمن قدردانی از اعضای هیأت داوران این دوره از جشنواره گفت: خوشبختانه در این دوره از جشنواره استقبال خوبی از سوی مردم استان تهران از آثار شرکت‌کننده انجام گرفت و امیدوارم مجموعه این برنامه بتواند در توسعه فرهنگ دینی و رضوی تقش مؤثری را ایفا کند.

 

کرنانوازی بخش اول اجراهای روز اختتامیه بود که به سرپرستی افشار حشمتیان نواهای رضوی را برای حضار به اجرا گذاشتند.


بخش بعدی مراسم به اجرای گروه کُرال به رهبری حمید عسگری تعلق داشت. در این بخش سه اثر اجرا شد که هر سه اثر با موضوع امام رضا(ع) بود و گروه کرال اجرای خود را با تسلط و هماهنگی کامل به نمایش گذاشتند.