اخبار

مهلت ارسال اثر به کنگره عقیق و ارغوان تمدید شد

مهلت ارسال اثر به کنگره عقیق و ارغوان تمدید شد
مهلت ارسال اثر به کنگره عقیق و ارغوان تا 31 شهریور 98 تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام میزبان نشست اتاق فکر نخستین کنگره ملی اربعین در شعر اقوام ایرانی تحت عنوان «عقیق و ارغوان»، با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و معاونان فرهنگی، رسانه ای و هنری، سینمایی وی  برگزار شد.

در این نشست بهروز سپیدنامه، محمدعلی قاسمی، جلیل صفربیگی، فرهاد شاهمرادیان و حبیب الله بخشوده به عنوان اعضای اتاق فکر این کنگره حضور داشتند.

خودآموز با اشاره به اینکه مهلت ارسال اثر به این کنگره تا 31 شهریور ماه خواهد بود، تاکید کرد: پیش بینی می شود تا در ایام اربعین و نیمه اول مهر ماه، اختتامیه نخستین کنگره ملی اربعین در شعر اقوام ایرانی «عقیق و ارغوان» با حضور شاعران و برگزیدگان برگزار شود.

وی بیان کرد: اطلاع رسانی از طریق انجمن های ادبی استان ها صورت خواهد گرفت و همزمان در فضای مجازی نیز فراخوان و روند زمینه سازی این کنگره تبلیغ خواهد شد.

خودآموز افزود: تمامی اقوام ایرانی و با هر زبانی می توانند با ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره در این همایش ملی شرکت کنند، از این روی تشکیل بانک اطلاعاتی شرکت کنندگان از دیگر رویکردهای اصلی این کنگره خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق سیره امام حسین (ع)، ترویج فعالیت های فرهنگی و ادبی با محوریت سیره حضرت سیدالشهدا (ع)، تجلی همگرایی اقوام ایرانی در آیینه شعر اربعین و تقدیر از سرایندگان آثار ادبی در حوزه فرهنگ عاشورایی از اهداف اصلی این کنگره است.

ادامه این نشست به بحث و تبادل نظر در خصوص روند برگزاری این کنگره اختصاص داشت.

به گزارش خبرگزاری رضوی نخستین کنگره ملی «عقیق و ارغوان» در ۲ محور اربعین حسینی و حماسه عاشورا و با هدف معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی به میزبانی ایلام برگزار می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.