اخبار

برگزیدگان جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی معرفی شدند
اولین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی با معرفی برگزیدگان در سمنان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، اختتامیه مجازی نخستین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی با عنوان«آهوان» همزمان با سالروز میلاد ولادت امام رضا(ع) با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

محمود رضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین المللی  امام رضا علیه السلام در پیامی ویدئویی به این جشنواره ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری از حمایت های انجام شده از هنرمندان در راستای ترویج فرهنگ رضوی خبر داد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان نیز در این مراسم گفت: نخستین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی که شامل زمینه های هنری مختلفی نظیر چیدمان، هنر شبکه، لند آزت و غیره می شود، نخستین دوره خود را با میزبانی استان سمنان برگزار کرد که خوشبختانه با استقبال خوب هنرمندان مواجه شد.

وی افزود: 150 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شدند که از میان آن ها 77 اثر در زمینه های مختلف برای داوری اتخاذ شدند و نهایتا 10 اثر فرصتی یک ماهه برای عملیاتی کردن طرح خود داشتند که برگزیدگان آن نیز در اختتامیه اعلام می شوند.

دبیر نخستین جشنواره هنرهای مفهومی رضوی تصریح کرد: علاوه بر برگزاری جشنواره تولیداتی را نیز در حاشیه جشنواره داشتیم که یکی از آن ها به عنوان مثال، جمع آوری بانک اطلاعاتی 250 هنرمند فعال در این حوزه است؛ برگزاری جشنواره هایی از این دست فرصتی را فراهم می کند تا ساحت امام رضا (ع) ابراز ارادت کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و دبیر این جشنواره، شمار آثار رسیده به آن را بیش از ۱۵۰ اثر بیان کرد و گفت: پس از بررسی و داوری آثار ۷۷ اثر به مرحله نهایی داوری راه یافتند.

فرشید فلاح، با بیان اینکه از بین آثار ارسالی ۱۰ اثر با رای هیات داوران به مرحله اجرا درآمد افزود: از بین این آثار شش اثر برتر شناخته شد و جوائز جشنواره به صاحبان این آثار تعلق گرفت.

اسامی برگزیدگان

هیات داوران اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی بدون اولویت در بخش اصلی لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۴۰ میلیون ریال جائزه نقدی را به جهانبخش امیر بیگی با اثر "ضمانت نامه مفقوده" ، رز انصاری با اثر "بی وزنی"، نیلوفر کرباسی عامل با اثر "در خواب" و ریحانه کفشچیان مقدم با اثر " فروش ویژه" اعطا کرد.

همچنین در بخش تشویق دانشجویی نیز هیات داوران از میان برگزیدگان جهانبخش امیربیگی و نیلوفر کرباسی عامل را علاوه بر جایزه اصلی به هر کدام ۲۰ میلیون ریال جائزه ویژه اعطا کرد.

هیات داوران این جشنواره برای تشویق دانشجویان شرکت کننده، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جائزه نقدی را یه فاطمه بندار با اثر  "دری رو به خدا" و ابوالفضل ولی با اثر " میزبان مهربان بود، ماندیم " داد.

همچنین در ادامه این مراسم امام جمعه سمنان و معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان در پیامی تصویری با تجلیل از برگزاری این جشنواره، از برگزارکنندگان اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) تقدیر کرد.

هیات داوران اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی که به میزبانی استان سمنان برگزار شد متشکل از اصغر کفشچیان مقدم، بهنام کامرانی، مهدی مقیم نژاد، مرتضی احمدوند و غلامرضا سماوی بود.

۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.